Глобалистите ужасени от завръщане на Доналд Тръмп
Дарява щедро за радикални леви каузи
Високопоставени демократи се събраха на националния конгрес на партията, за да целунат ръка на милиардера Алекс Сорос - мегадонорът на американската левица, пише в. “Ню Йорк пост”.
Изданието отбелязва, че председателят на фондация “Отворено общество” побързал да добави снимките в социалните мрежи, за да покаже кои политици разполагат с доверието му.
“Кой би обвинил млад и арогантен милиардер, че показва колекцията си от политици, които има в джоба си? Той ги притежава и иска светът да знае кои са домашните му любимци”, посочва Мат Уолкинг, републикански анализатор, работил по кампаниите на Доналд Тръмп.
38-годишният Алекс Сорос бе придружен на събитието от годеницата си Хума Абедин - човек от най-близкото обкръжение на Хилари Клинтън, която е с 10 години по-възрастна от него.
Двамата се срещнаха с губернатора на Минесота Тим Уолц, кандидата за вицепрезидент на Камала Харис. “Страхотно е да срещнем в Чикаго нашия бъдещ вицепрезидент и наставник Тим Уолц”, въодушевено коментира Сорос-младши в социалните мрежи.
В нощта, когато президентът Байдън изнесе своята реч, Сорос бе забелязан в компанията на бившия президент Бил Клинтън и съпругата му Хилъри, бивш държавен секретар на САЩ. Там присъстваха и представителите на демократите в Конгреса Ерик Суолуел и Рубен Галего.
През втората вечер Сорос се срещна с Нанси Пелоси, сивият кардинал на демократите, бивш председател на Камарата на представителите и дългогодишен съюзник на президента Байдън.
От 2010 г. насам фондацията на Сорос е дарила повече от 600 000 долара на Пелоси и нейния комитет за кампанията на демократите в Конгреса, сочат записите на избирателната комисия.
Финансистът също така бе видян да си общува с Хаким Джефрис, лидер на малцинството в Камарата на представителите, както и с лидера на демократите в Сената Чък Шумър - негов дългогодишен приятел. Сорос освен това демонстрира одобрението си към конгресменката от Тексас Жасмин Крокет, определена от него като “изгряващата звезда” на партията.
Алекс Сорос и баща му - спекулантът от еврейски произход Джордж Сорос - са сред най-големите дартели на Демократическата партия. Фамилията е дала повече от 175 милиона долара на демократите по време на междинните избори през 2022 г. Други 60 милиона долара пък са постъпили през НПО, основано и финансирано от татко Сорос, показват разчетите.
Сорос-младши в момента председателства “Отворено общество”, семейната фондация на стойност 25 милиарда долара, която подкрепя радикални леви каузи по цял свят. На локално ниво, Сорос е инвестирал сериозно за назначаване на крайнолеви окръжни прокурори в големите американски градове, чиито приоритети са “реформи в наказателното правосъдие”.
Алекс Сорос внесе лично над 720 000 долара за кампанията на Байдън през 2020 г., което го прави един от най-големите дарители на демократите. Присъствието му на тазгодишния конгрес на партията предполага, че отново е развързал кесията си, коментират зложелатели.
“Новата Демократическа партия е партията за богатите елити от цял свят, които нямат връзка с реалност-та. Така че изобщо не е изненадващо подмазвачеството на демократите пред Алекс Сорос”, коментира пред в. “Ню Йорк пост” републиканският сенатор Роджър Маршал.
В друга своя статия вестникът пише, че в Организацията на обединените нации (ООН) били “ужасени” от евентуалното завръщане на Доналд Тръмп в Белия дом. Изданието се позовава на изтекъл в социалните мрежи запис с високопоставен служител на организацията.
“Не съм сигурен, че ООН ще оцелее след втори мандат на Доналд Тръмп”, казва пред репортерка под прикритие Хорхе Паолети, юридически съветник в Службата по правни въпроси на ООН в Ню Йорк, който в разговора се самоопределя като “глобалист”.
“Една от целите на ООН е да създаде идентичност на глобален гражданин... това е заплаха за абсолютната власт на Съединените щати. Целта на Доналд Тръмп обаче е да сложи край на международните институции, в централата всички сме ужасени”, обяснява комсомолецът.
Като най-голям финансов донор в ООН, финансиращ 22% от нейния бюджет, САЩ имат неоправдано голямо влияние в организацията, изтъква Паолети. Той се опасява, че ако Тръмп вземе отново властта, то Вашингтон ще откаже да се съгласява с указите на ООН.
“Например, да речем, че ООН направи глобална агенция за околната среда, която да следи за замърсяването. Тръмп няма да реагира добре на това”, казва служителят на ООН.