Президентът Владимир Путин ще проведе телефонен разговор с ръководителя на Белия дом Доналд Тръмп в понеделник, съобщи говорителят на Кремъл Дмитрий Песков.
"В пет часа (17:00 ч. - бел. ред.) ще има телефонен разговор с Тръмп. Тръмп вече обяви това онзи ден. Естествено, разговорът е важен, предвид преговорите, които се проведоха в Истанбул", отбеляза той, цитиран от РИА Новости.
Песков нарече предстоящия разговор между лидерите важен и резултатите от него ще бъдат докладвани.
Агенцията цитира и други ключови акценти на изявлението на прессекретаря на президента Путин: "Евентуална среща между Путин и Тръмп зависи от лични споразумения между държавните глави", "Събитието трябва да бъде добре подготвено", "Москва високо цени и е благодарна на Вашингтон за посредническите му усилия", "Евентуално посещение на специалния пратеник Стив Уиткоф в Русия може да бъде договорено незабавно, ако е необходимо", "Москва ще постигне целите на специалната военна операция, но е за предпочитане да ги постигне чрез политически и дипломатически средства".