Четвърто издание на „Творчески терминал България – Израел“

Автор: Труд news

След проведения през юни Х Международен фестивал „Българска душа на Святата земя“ (2025) в град Бат Ям – Израел, Арт салон „Сели“ – Израел, ръководен от Весела Райчинова-Сели, ще проведе в София Четвърто издание на „Творчески терминал България – Израел“. Събитието е със съорганизатори в лицето на Конфедерацията на българските културни организации и дейци в чужбина, Съюза на българските писатели, Общество „Димчо Дебелянов“ и Българския културен център.

Форумът ще се състои на 22 юли от 17.30 ч. в самия център на столицата – в Българския културен център, ул. „Веслец“ 13. Той е посветен на Десетото юбилейно издание на Международния фестивал „Българска душа на Святата земя“ (2025) в град Бат Ям.

Акценти в програмата са:

– Среща с екипа на Арт салон „Сели“, който е подразделение на Конфедерацията на българските културни организации и дейци в чужбина; н – Награждаване на участниците в проведения през тази пролет конкурс в рамките на Международния фестивал „Българска душа на Святата земя“ –  2025; 

– Поетичен рецитал, музика, мултимедия.

Водеща ще бъде Весела Райчинова-Сели – журналист, продуцент, поетеса  и кореспондент на БНР за Израел, директор на Арт салон „Сели“ и вицепрезидент на Конфедерацията на българските културни организации и дейци в чужбина.

Ще участват: Боян Ангелов – председател на СБП, поет и литературен историк; Христо Славов – собственик на Българския културен център, Райна Манджукова – директор на Изпълнителна агенция за българите в чужбина; Снежана Галчева – президент на Конфедерация на българските културни организации и дейци в чужбина и председател на Салон за българска култура и духовност – Чикаго; Анжела Димчева – поетеса, литературен критик, международен и прессекретар на СБП.
Със специалното участие на поп звездата Етиен Леви и актьора Симеон Владов.

Свои творби ще четат поетите Димитрина Кюркчиева, Драгомир Мирчев, Елисавета Шапкарева, Нели Горанова, Добрин Финиотис и др. Мира Копанаров (Канада) ще представи мултимедия, която разглежда приложението на глаголицата по интерактивен начин сред учениците в Канада.

Вход: свободен

Най-четени