Господ го поиска, а Меси го направи - Аржентина е на финал на световното първенство (ВИДЕО)

Целунат от Господ, обичан и мразен, разярен и усмихнат, но гений...това е Лионел Андрес Меси и заради всичко това, което е, тимът му Аржентина ще играе на финал на световното първенство в Катар след успех с 3:0 над Хърватия. Трети наставник на съперника не успя да го спре, след като преди двубоя селекционерът на хърватите Златко Далич обяви гръмко: "Той не е много бърз, само чака топката..."

На стадион „Лусаил“ в тактическата битка межди Лионел Скалони и Далич първата атака бе в полза на Аржентина, като Енцо Фернандес опита да вкара от дистанция, но стражът на хърватите Ливакович спаси. В 32-ата минута Хулиан Алварес бе изведен зад отбраната, опита се да излъже Ливакович, но вратарят го събори и съдията Даниеле Орсато отсъди дузпа. Зад топката застана Лионел Меси, който вкара за 1:0 своя 11-и гол с екипа на националния отбор и подобри рекорда на Габриел Батистута на върха на голмайсторската листа за Аржентина. Батигол остава с 10 попадения. Меси стана и най-възрастният голмайстор с пет гола на световно първенство.

Само пет минути след това Хулиан Алварес прекоси цялата половина на на полето на "кубчетата" и с малко късмет и две грешки на защитниците на Хърватия вкара за 2:0.

В 42-ата минута Аржентина можеше да вкара и трети гол, но Алекс МакАлистър с глава не затрудни Ливакович.

Около 20-ата минута Лионел Меси показа, че има физически проблеми и вероятно разтежение, а докторът на отбора е напускал техническата зона три пъти, за да пита за състоянието му. Той даде знак за леката травма и след почивката, но доигра мача.

В 69-ата минута обаче дойде мигът за гения на Меси. Легендата взе топката почти ритуално, навлезе в наказателното поле на хърватите и със скоростта, с която опроверга Далич за изказването преди срещата, финтира измъчения Йоско Гвардиол, който се опитваше да го натиска, но не можа да го спре, и подаде към Хулиан Алварес, който вкара втория си гол в мача за 3:0. Веднага след това звездата на хърватите Лука Модрич се контузи, удряйки силно лицето си с топката, и бе заменен, а мачът се доиграваше.

На финала Меси и компания ще играят за световната титла срещу победителя от другия полуфинал между Мароко и Франция, който е утре. Финалът на Мондиала е на 18 декември от 17:00 ч.