Путин: Америка и Европа е време да спрат да се правят на глупаци в очакване на колапса на Руската федерация

Путин: Америка и Европа е време да спрат да се правят на глупаци в очакване на колапса на Руската федерация

Руската федерация не се затваря от Америка и Европа, „време е те да спрат да се правят на глупаци“ в очакване на разпадането на Русия. Това каза руският президент Владимир Путин на заседание на Съвета за стратегическо развитие и национални проекти, съобщават руски медии.

„Искам да отбележа, че ние не се затваряме от американския континент, от Северна Америка, САЩ и Канада, не се затваряме от европейските страни“, каза държавният глава. „Време е Америка и Европа да спрат да се заблуждават и да чакат да се сринем.”

Според руския президент вече на всички е станало ясно, че ако западните страни искат да се възползват от сътрудничеството с Русия, те ще могат да го направят.

"Ние не ги отблъскваме. Но това е тяхна работа и тяхно решение", отбеляза Путин. Той обърна внимание, че Америка и Европа трябва сами да се замислят какво ги ръководи. „Някакви ефимерни съображения за унищожаването на Русия или интересите на собствената страна, на своя народ, на собствения си. Но, повтарям, това е тяхна работа”, добави Путин.

Най-четени